DISKUZE

Vaše názory jsou pro nás velice důležité. V případě jakýchkoliv podnětů, postřehů nebo návrhů neváhejte využít komentáře na této stránce, popřípadě nám zašlete dotaz na dotazy@hradecjede.cz

17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Cobic
9 měsíců před

Top 20 základních problémů cyklistické dopravy v HK, které se za posledních 30let nepodařilo vyřešit (až na pár výjimek – mj. zoubosměrnění podchodu Hradubická a OK Koruna) lze stáhnout tady:
https://hradec.cyklistesobe.cz/issues#popular-pane

Ondřej Kyp
8 měsíců před
Odpovědět  Cobic

Dobrý den
děkujeme za náměty z hlediska závad na cyklistické infrastruktuře. Probereme to na pracovní skupině a budeme se s nimi dále zabývat v návrhové části dokumentace.

Karel Švanda
5 měsíců před
Odpovědět  Ondřej Kyp

Dobrý den pane Kype,

probral jste výše uvedený podnět s kolegy? Jaký byl výstup?

Cobic
9 měsíců před

V rámci kamapaně dopracenakole.cz byla účastníky (přes 700 lidí v roce 2020) vytovořena následující heatmapa převážně cyklistické dopravy: https://1url.cz/@CykloHeatMapa_HK

Last edited 9 měsíců před by Cobic
Adaš
4 měsíců před
Odpovědět  Cobic

Dobrý den, vzhledem k mnohonásobně většímu počtu uživatelů, mi přijde vhodnější pro postup řešení výše zmíněných podmětů využítí heatmapy aplikace strava, která obsahuje i frekventované stopy běžců a jiných sportovních aktivit.
https://www.strava.com/heatmap#11.20/15.84099/50.15396/hot/all

Zbyněk Sperat
8 měsíců před

Prosím o doplnění webu o seznam členů a institucí odborné veřejnosti, jak již bylo zažádáno a akceptováno 15.12.2020

Ondřej Kyp
7 měsíců před
Odpovědět  Zbyněk Sperat

Dobrý den.
Po dohodě s pracovní skupinou nebudou uvedena jména účastníků prvního workshopu na webové stránky projektu. Nemáme zajištěny souhlasy účastníků k jejich uveřejnění. Pokud se s pracovní skupinou dohodneme, budou zveřejněna jména účastníků dalšího workshopu, včetně zajištění souhlasu.

Michal Vojtíšek
7 měsíců před

Já se tak těším, že možná, konečně se dožiji toho, že
a) dojedu vlakem do Prahy za hodinu stejně tak jako z Pardubic
b) dojedu odkudkoli kamkoli v Hradci na kole aniž bych z toho měl adrenalinový zážitek
c) děti budou moci samy chodit a jezdit na kole po Hradci, aniž bych se musel bát, že je nějaký šílenec přejede
d) v obytných zónách se po ulicích budou pohybovat lidé na kolech a koloběžkách, nebudou tam žádné dopravní značky, rychlost max. 30 km/h, a všichni se tam budou chovat ohleduplně
e) pokud si kolo nechám někde před obchodem, také tam bude, až z obchodu vyjdu
f) nebudou podporovány záměry, které jsou náročné na automobilovou dopravu, a které by přetěžovaly dopravní síť (např. obří nákupní centra Aupark, Futurum, a naštěstí nerealizovaný Park Malšovice)
g) nakoupit si budu moci dojít pěšky do místního obchodu, případně do centra, a nebudu muset jezdit autem do nákupního centra
h) stavební záměry se skutečně budou objektivně a kvalifikovaně posuzovat a budou skutečné veřejné diskuze o tom, jaký budou mít dopad, a zda nezahltí dopravní síť
i) snížením počtu jízd automobilem se zlepší plynulost dopravy a zlepší se kvalita ovzduší
j) policie bude zastavovat a pokutovat zahraniční kamiony a dodávky s odmontovanými filtry částic a celkově zanedbaným a ostudným technickým stavem, a tyto přestanou přes Hradec jezdit
k) Hradec se stane “uhlíkově neutrálním” městem a bude získávat energii z místních, nedalekých, obnovitelných zdrojů
Rád přiložím ruku k dílu – a doufám že další Hradečáci také!
(Poznámka: Pracuji jako vysokoškolský profesor v Centru vozidel udržitelné mobility na ČVUT, zabývám se udržitelnou dopravou a energetikou, alternativními palivy a pohony, emisemi, kvalitou ovzduší.)

Ondřej Kyp
7 měsíců před
Odpovědět  Michal Vojtíšek

Dobrý den
děkuji za Vaše náměty pro zlepšení stavu dopravy v Hradci Králové. Budeme v návrhové části prosazovat ta opatření, která budou vhodná z hlediska pozitivního vlivu na životní prostředí, zklidnění dopravy, zvýšení atraktivity MHD a nemotorové dopravy. Pokud by jste měl zájem se do projektu zapojit, vyplňte nám prosím SWOT a názorovou mapu (pokud jste již tak neučinil). Na webu projektu budou včas vypsány termíny na veřejná projednání, kde Vás rádi přivítáme.

Barbora
7 měsíců před

Dobrý den, ráda bych upozornila na problém. Máme v rodině starší příbuzný jedni bydlí v ulici Durychova hned vedle Harmonie, do nejbližšího obchodu to mají pouze 300 metrů. Pro mladé lidi bez problému ale pro starší lidi, který si chtějí do toho krámu zajít sami ohromný problém protože nikde není jediná lavička, kde by si mohly odpočinout. Se stejným problém jsme se setkali v Brožíkově ulici, kde je to 200 m do obchodu ale bohužel opět bez laviček. Chybí lavičky u cest u obchodů i domů, přijde mi to smutné když vidím jak by jim taková jednoduchá věc jako je lavička zpříjemnila život.

Eva Göpfertová
7 měsíců před
Odpovědět  Barbora

Dobrý den, děkuji Vám za Váš zájem a chápu potřebu Vašich příbuzných. Víme a respektujeme, že město je pro všechny obyvatele, tedy i pro imobilní, hendikepované, starší, mladší, pracující, studenty, rodiny s dětmi atd. Na ty všechny se budeme myslet v Plánu mobility. Potřeba usazení městské mobiliáře (lavičky, koše..) do uličního prostoru bude součástí návrhové části Plánu mobility. Osazení laviček do jednotlivých lokalit je v kompetenci města Hradec Králové. Na pracovní skupině předáme Váš požadavek zástupcům města, neboť osazení městského mobiliáře může být provedeno dříve, ještě než bude dokončen Plán mobility Hradec Králové.

Karel Švanda
5 měsíců před

Dobrý den,

před měsícem bylo ukončeno sbírání podnětů. V jaké fázi se nyní nachází projekt? Chci být velkým optimistou a doufat, že výstupem tohoto úsilí budou skutečné, hmatatelné změny. Stav dopravy, množství aut a z toho plynoucí zátěž na životní prostředí a obyvatele města je neúměrný.

Děkuji za reakci.

Ondřej Kyp
5 měsíců před
Odpovědět  Karel Švanda

Dobrý den
Projekt se nyní nachází v analytické fázi, kdy jsou sbírány a analyzovány údaje o stavu dopravy v řešeném území. Dle harmonogramu by návrhová část měla začít na podzim roku 2021. V této části budou řešeny návrhy na zjištěné problémy stávajícího stavu. Součástí návrhové části budou i náměty na snížení intenzity dopravy, což bude mít kladný vliv na životní prostředí.

Karel Švanda
5 měsíců před
Odpovědět  Ondřej Kyp

Dobrý den, děkuji za reakci. Zatím to celé na mě působí velmi pofidérním dojmem.Reálný výstup a přínos z toho nevnímám. Chybí mi také informace o financování projektu. Každopádně Vám mohu za sebe slíbit, že budu sledovat Vaše úsilí a věřit, že to k něčemu povede. Jestli tomu dobře rozumím, tak se mám ozvat v září s dalšími dotazy na vývoj projektu. Zmíněné veřejné diskuze k problematice zatím asi nejsou na pořadu dne vzhledem aktuální pandemické situace.

Jaroslav Branda
2 měsíců před

Dobrý den , líbí se mi návrh stavby na Rozárce od Davida Vávry. Město může udělat i sbírku jako na Národní divadlo (též bych přispěl ). U Střelnice na autobusové zastávce je jen malá lavička na sezeni,navrhoval bych aspoň dvě lavičky v parčíku na cestě ke Skleněné věži. Dál bych poprosil postavit po Hradci několik tenisových stěn , aby děti měly na co pinkat.( A asi takhle : domluvit se s Panelárnou ,vadné panely zakopat a zabetonovat a znovu potáhnout betonem . ( Matex by to mohl pro Hradec udělat ). Jaroslav Branda , OOHK (obyčejný občan HK )

Jiří Müller
2 měsíců před

Zdravím!
Jsem cyklista. Navrhuji vybudovat cykloztezku od křižovatky u Moravského mostu/knihovny ke kruháči u benzinky (Brněnská ul.). Namalovaná tam sice cyklo je, ale v opačném směru, rozbitá kořeny a úzká. 2 kočárky nebo 2 kola se tam těžko míjejí.
Proč je při přejíždění cyklostezky/chodníku přes příčnou/odbočnou silnici hrana mezi silnicí a chodníkem tak vysoká? Někdy i více než 5 cm. To abychom byli nuceni přibrzdit, pokud nemáme horské kolo? A vadí to i vozíčkářům.
Děkuji za reakci.

Beladová
2 měsíců před

Tak ono je asi hezké předpokládat, že si všichni přehodí hlavu a nasednou na svá kola a do MHD. Mě by zajímalo, zda se všechny hlavy pomazané zabývající se problémem dopravní obslužnosti položily otázku, proč a jací lidé jízdu osobním autem volí? Pokud chcete stihnout práci, vyzvednout a rozvézt děti po kroužcích, dojet na nákup (myslím rodinný, ne pět rohlíků do síťovky) a být doma v přilehlém satelitu ještě před večerem, to totiž, pánové, vyžaduje samostatnou mobilitu o 4 kolech. A jako automobilista bych uvítala, kdyby průjezd městem nebyl komplikován redukcí jízdních pruhů, záměrným neprojektováním zánorných ostrůvků pro autobusy MHD a naopak projektováním chodeckých ostrůvků na zbytečných místech. Zajímalo by mne, kdy už se konečně začne pracovat na okruhu pro tranzit, aby kamiony nezahlcovatly i tak šílenou křižovatku na Miletě. Možná by bylo fajn, kdyby občas dopravní policisté místo měření rychlosti před FN věnovali pozornost kamionům, co se na červenou řítí rovně od kruhového objezdu na Brněnské.
A okrajově: když už se zjednosměrnil provoz v ulici Blahoslavova (a jsme za to vděčni), proč pouze částečně? A proč se pak tedy neupravil i provoz v ulici Ječná? Zasloužila by si to v celé délce! A všiml si vůbec někdo, že jednosměrky za třídou SNP vedou proti jednosměrkám před ní a nikoli ve směru? Pokud je to záměrně, pak jsme světovým unikátem…
Takže buďto budeme snít o tom, jak se z Hradce stane město cyklistů a ekologů, co dýchají stejný vzduch ve městě i v lese, nebo budeme realisty… a realista nemá kde zaparkovat.