Hradec Králové získal titul Cykloměsto Do práce na kole 2023

Titul Cykloměsto Do práce na kole 2023 získal Hradec Králové. Rozvoj udržitelné dopravy ve městě bude spolek AutoMat sledovat i v budoucnu. Právě ten je smyslem Cykloměsta roku, titulu který je provázán s výzvou Do práce na kole. Titul i cenu za první místo předaly zástupkyně spolku AutoMat do rukou náměstka primátorky pro oblast rozvoje města Lukáše Řádka.

Ocenění Cykloměsto Do práce na kole vychází z výsledků podrobného dotazníku, který vyplňuje veřejnost, ale zejména účastníci a účastnice Květnové výzvy Do práce na kole. Dotazník zohledňuje vnímání podmínek a bezpečnosti infrastruktury pro cyklisty a cyklistky, strategický rozvoj cyklo infrastruktury ve městě nebo vznik nové infrastruktury a její provázanosti. Letos poprvé byl navíc pro hodnocení použit nástroj CykloRank Česko. Ten srovnává poměrné zastoupení infrastruktury pro cyklisty a cyklistky vůči délce silniční sítě ve městech nad 10 000 obyvatel a ve všech městech a regionech účastnících se Květnové výzvy. Výsledky (s menší váhou) formuje také zapojení se do výzvy Do práce na kole.

Malý užitečný dárek

Spolu s tímto oceněním získalo město také servisní cyklostanici CykloHub, zařízení, které bude sloužit veřejnosti k údržbě a drobným opravám dopravních prostředků. Stanice byla umístěna v centru města u cyklostezky podél Labe v blízkosti Novákových garáží. Vybavena je kvalitním nářadím a komponenty jako jsou šroubováky, imbusové klíče, ploché klíče, montpáka i pumpička na dofouknutí kol.

Comments are closed.